KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14556367
nr 1455 6367
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
Oljemålning, Marinmotiv med skuta. Signerad. Olja på duk, 49x74, yttermått inklusive ram: 56x82 cm
Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 21 mars 2022
kl 18:25:02
300 kr
500 kr
600 kr
800 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
Johan Ossian-Andersson
Läs mer om Johan Ossian-Andersson